wycieczki z warsztatami

zAbytek, który stał się symbolem

Był świadkiem najważniejszych wydarzeń w powojennej historii stolicy i jako taki w części z nich odegrał istotną rolę. Zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć dla szkół, których celem jest aktywne zaznajomienie uczestników w różnych grupach wiekowych z pasjonującą historią PKiN osadzoną w kontekście powojennej historii Polski.

Poniższe warsztaty są realizowane jako uzupełnienie lub element dodatkowy wycieczki z przewodnikiem. Wjazd na taras widokowy PKiN jest wliczony w cenę każdego biletu wstępu oraz pakietu.
 

W PAKIECIE Z WYCIECZKĄ PO PGE NARODOWYM -10%

pałac: od a do z

Specjalna wersja wycieczki "Pałac w pigułce" przeznaczona dla uczniów bez ograniczeń wiekowych. Została opracowana z myślą o grupach, które mają napięty program, ale chcą poza wjazdem na taras widokowy, poznać pasjonującą historię PKiN opowiedzianą w jego wnętrzach.

TRASA: Hol główny - Sala Marmurowa / Ratuszowa - Trojki - Kaplica - Kopernika / Tierieszkowej -  Mickiewicza - Saloniki VIP - Starzyńskiego - Warszawska - Broniewskiego - Rudniewa - Gotycka - TARAS WIDOKOWY

CZAS trwania


/45 minut wycieczka/ nielimitowany czas na tarasie widokowym/

BILETY


edu: 25 zł

moja POCZTÓWKA Z PKiN

Wycieczka „Pałac: Od A do Z” rozbudowana o warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy projektują pocztówki z własnym wyobrażeniem Pałacu Kultury i Nauki i wypełniają je pozdrowieniami z Warszawy. Następnie zaadresowane kartki wysyłają ze skrzynki pocztowej, znajdującej się na Tarasie Widokowym PKiN.

Alternatywną wersją dla kartek pocztowych jest przygotowanie modeli plastelinowych pałacowych kotów, w oparciu o opowieści naszych edukatorów.

CZAS TRWANIA


/45 minut wycieczka / 30 minut warsztaty / nielimitowany czas na tarasie widokowym/

BILETY


edu: 30 zł

PODRÓŻ W CZASIE

Gra miejska z quizem dostosowana dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej, która została opracowana, aby poprzez dzieje Pałacu Kultury i Nauki zainspirować uczestników do samodzielnego poszukiwania źródeł historycznych.

Podczas zajęć uczniowie wypełniają karty pracy, wyszukując na trasie zwiedzania różne elementy, które następnie muszą ocenić w kategorii źródeł historycznych.

CZAS TRWANIA


/60 minut/ nielimitowany czas na tarasie widokowym/
 

BILETY


edu: 30 zł

PROPAGANDA W PRL

Dla starszych uczniów przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe "Propaganda w okresie PRL. Jak władza sterowała umysłami obywateli?" Uczniowie bazują na źródłach historycznych opracowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz na innych żródłach kultury, w tym na plakatach propagandowych.

Pokazujemy współczesne oblicze manipulacji, szczególnie w kontekście mass mediów. Podczas zajęć uczniowie sami opracowują przykładowe fake newsy i uczą się odróżniać informacje od ocen.

czas trwania


/60 minut / nielimitowany czas na tarasie widokowym/

bilety


edu: 30 zł

SOCREALIZM- TWÓRCZOŚĆ W SŁUŻBIE WŁADZY

Ścieżka przeznaczona dla klas z rozszerzoną podstawą programową z historii, historii sztuki, wiedzy o kulturze lub pokrewnych przedmiotów humanistycznych. Jej zadaniem jest zapoznanie uczestników z socrealizmem jako nurtem w sztuce, w kontekście "socjalistycznej treści i narodowej formy" Pałacu Kultury i Nauki.

Opowiadamy o ideologicznych podstawach socrealizmu oraz jego cechach w architekturze, malarstwie i rzeźbie. Wspólnie z uczestnikami szukamy elementów nurtu w kompleksie reprezentacyjnym Pałacu.
 

CZAS TRWANIA


/60 minut / nielimitowany czas na tarasie widokowym/

BILETY


edu: 30 zł

Ważne

informacje

cena

od 25 PLN

jeden
opiekun na
10 uczniów -
gratis

łącz usługi i
oszczędzaj

-10%


OPCJE
PŁATNOŚCI

płatność gotówką / kartą (z wyłączeniem American Express)
POBIERZ ULOTKĘ

CZAS
TRWANIA

od 45 minut

REZERWUJ MIN. 7
dni wcześniej