SZLAKIEM 22 LIPCA

DLA FANÓW HISTORII I ARCHITEKTURY

 

Czy wiesz co łączy Pałac Kultury i Nauki, trasę WZ i dawny Stadion X - lecia? Wszystkie te obiekty zostały oddane do użytku tego samego dnia - 22 lipca. Dlaczego akurat ta data? Zapraszamy na wycieczkę, po miejscach związanych z najnowszą historią Polski okresu PRL. W programie m. in. Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa, pl. Konstytucji oraz zwiedzanie wnętrz PKiN lub Stadionu Narodowego (do wyboru).

TRASA

Pałac Kultury i Nauki symbol polskiego socrealizmu - Dworzec Centralny – Stadion PGE Narodowy (d. Stadion Dziesięciolecia) – Most Poniatowskiego - Trasa WZ i Wisłostrada – MDM)

Cena

ustalana indywidualnie na podstawię dostępności obiektów

ZNIŻKI DLA SZKÓŁ!

 

Dostępne języki

polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski

ACTIVE WARSAW (ŚCIEŻKA HEALTY)

INNOWACYJNA OFFERTA TURYSTYCZNA

 

Współczesna turystyka to nie tylko odpoczynek i zwiedzanie zabytków. To również połączenie wszelkich aktywności, które prowadzą do utrzymania w dobrej kondycji ciała i ducha. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej ścieżki healty – ACTIVE Warsaw, której głównym założeniem jest zwiedzania miasta rozbudowane o aktywności fizyczne. Joga w Ogrodzie Saskim, wycieczka rowerowa po Starym Mieście czy nordic walking w Łazienkach? Zdecyduj sam!

TRASA

Ścieżka nie ma stałego programu – sam wybierasz interesujące Cię obiekty, a my przygotowujemy dedykowany plan wraz z tabelą aktywności, abyś sam mógł zmierzyć swój przebyty dystans czy spalone kalorie! Oprócz tego – odwiedzisz warszawski BIOBAZAR oraz zjesz smaczny obiad w Organic Bistro.

Cena

ustalana indywidualnie

Dostępne języki

polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski

BAŚNIE I LEGENDY WARSZAWSKIE

ŚWIAT BAZYLISZKA I ZŁOTEJ KACZKI

 

Warszawa to zdecydowanie miasto legend. Przechadzając się uliczkami Starego Miasta, będziemy odkrywać miejsca dawniej odwiedzane przez magiczne istoty. Według opowieści, to właśnie w stolicy mieszkał przerażający Bazyliszek i księżniczka zamieniona w Złotą Kaczkę, a w wodach Wisły pływała obdarzona pięknym głosem Syrena! Podczas wycieczki z przewodnikiem usłyszysz wiele ciekawych legend, ale także zaskakujących faktów dotyczących Warszawy.

TRASA

Zwiedzanie rozpoczynamy na Placu Zamkowym, tuż przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. Zaglądamy również na dziedziniec Zamku Królewskiego, odwiedzamy słynny Milczący Dzwon, a stamtąd udajemy się w stronę Gnojnej Góry. Odwiedzamy też rynek Starego Miasta, Krzywe Koło, Piwną i Zapiecek.

Cena

ustalana indywidualnie

ZNIŻKI DLA SZKÓŁ

Dostępne języki

polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski